Ogłoszenia

Niedziela Palmowa 

5 kwietnia 2020 r.

(kliknij, aby pobrać)

  

 1. Przeżywamy Niedzielę Palmową. W zaistniałej sytuacji zgodnie z dekretem Ks. Biskupa nie ma poświęcenia palm. Dziękujemy władzom naszego miasta, że palma tradycyjnie stanęła i w tym roku na sądeckim rynku z krzyżem. Potraktujmy ją jak znak nadziei i rozpoczynającego się Wielkiego Tygodnia. Gorzkie Żale transmitowane dziś o godz. 15:00.

 

 1. Zachęcamy do wysłuchania rekolekcji, które wygłosi Ks. Biskup Leszek Leszkiewicz, transmitowanych przez radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, dzisiaj o godz. 10:30 oraz o 18:00 w Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środę.

 

 1. Ksiądz Biskup Diecezjalny wzywa wiernych świeckich do pozostania w domach i do uczestnictwa w celebracjach Wielkiego Tygodnia za pośrednictwem mediów, a także do podjęcia w tych dniach szczególnie intensywnej modlitwy rodzinnej. Pomoże w tym specjalny rytuał rodzinny, udostępniony na stronie naszej parafii i diecezji: diecezja.tarnow.pl

 

 1. Wszystkie nabożeństwa Triduum zgodnie z dekretem Biskupa Tarnowskiego będą celebrowane BEZ UDZIAŁU WIERNYCH. Będziemy je transmitować poprzez naszą stronę internetową, jak również Regionalną Telewizję Kablową RTK, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

 

 1. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o 18:00. Nie będzie tradycyjnej Ciemnicy.

 

 1. W Wielki Piątek o godz. 17:30 będzie Droga Krzyżowa, o godz. 18:00 rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej. W centralnym miejscu ustawmy w tym dniu Krzyż, niech on nam towarzyszy przez cały dzień szczególnie podczas transmisji nabożeństwa. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

 

 1. W Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów i wody święconej. Nie rezygnujmy jednak z przygotowania tradycyjnych pokarmów na stół wielkanocny i dokonajmy obrzędu ich błogosławieństwa przed śniadaniem wielkanocnym. W tym dniu trwajmy w naszych domach w wyciszeniu i skupieniu jednocząc się przez modlitwę z Chrystusem pogrzebanym i udającym się do otchłani. Wigilię Paschalną rozpoczniemy o godz. 20:00. Wiernych świeckich, którzy będą uczestniczyli w celebracji Wigilii Paschalnej za pośrednictwem mediów, zachęcamy, by na czas odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych zapalili świece, wspominając, że właśnie przez ten sakrament Chrystus przeprowadził nas ze śmierci do nowego życia.

 

 1. Nie będzie również w tym roku procesji rezurekcyjnej. Msze św. w niedzielę Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny będą jak w każdą niedzielę.

 

 1. Prezydent Miasta Nowego Sącza uruchomił program bezpłatnych kursów TAXI dla osób powyżej 60 roku życia z Nowego Sącza, które w okresie obowiązujących ograniczeń zmuszone są do załatwienia koniecznych czynności w urzędzie, banku, placówce medycznej oraz zrobienia zakupów na terenie miasta. Zamówienie kursu TAXI odbywa się telefonicznie pod numerem telefonu: 694 261 300od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00. Z przejazdów mogą również skorzystać, jeżeli nie działa komunikacja publiczna, osoby z Nowego Sącza pracujące w Służbie Zdrowia, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej oraz Centrum Zarządzania Kryzysowego.

 

 1. Drodzy Siostry i Bracia dziękujemy WAM za życzliwość i troskę o nas z serca odwzajemniamy pamięcią w modlitwie, by Przemieniony Jezus miał nas w swojej opiece. Dziękujemy także za wszelkie ofiary, które przesyłacie. W bazylice i na zewnątrz są wystawione pobłogosławione baranki i paschaliki do zabrania na stół wielkanocny.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp.: Jan Waśko i Halina Rzeszowska. Polecajmy ich dusze, zmarłych z naszych rodzin i ofiary wirusa Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie...

 

ZAPRASZAMY  DO DUCHOWEJ  ŁĄCZNOŚCI  I  ŻYCZYMY  OWOCNEGO  PRZEŻYCIA  NADCHODZĄCYCH  DNI

 

 

 

 

 

 

PROGRAM TRIDUUM PASCHALNEGO

Bazylika św. Małgorzaty

SANKTUARIUM PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

 

/transmisja: RTK i nasza strona parafialna/

 

 

 

 

 

WIELKI CZWARTEK

 

 

18:00  Msza św. Wieczerzy Pańskiej

 

 

 

WIELKI PIĄTEK

 

 

17:30 Droga Krzyżowa

18:00 Liturgia Męki Pańskiej

           

 

 

WIELKA SOBOTA

 

 

20:00  Uroczysta celebracja Wigilii Paschalnej

 

 

 

 

ARCHIWALNE OGŁOSZENIA DO POBRANIA: