Ogłoszenia

XIV Niedziela Zwykła

5 lipca 2020 r.

 

 

 1. Przeżywamy 14 niedzielę zwykłą. Witamy wszystkich przybyłych gości i życzymy dobrego wypoczynku w okresie wakacji i urlopów.

 

 1. W związku z rozpoczęciem w tym tygodniu prac remontowych bardzo prosimy nie wjeżdżać samochodami na Plac Kolegiacki.

 

 1. Przypominamy, że od dzisiaj przez okres wakacji będziemy odprawiać w niedziele dodatkową Mszę św. o 21:00. Kancelaria parafialna w dni powszednie, przed południem będzie czynna od 9:00 do 11:00, a po południu bez zmian od 17:00 do 18:00. Spowiedź św. w bazylice w dni powszednie w godzinach: od 6:00 do 11:00 i od 17:00 do 18:30. W niedziele i święta podczas Mszy świętych.

 

 1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy odpust ku czci św. Małgorzaty.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – bł. Marię Teresę Ledóchowską; w środę – św. Jana z Dukli; w sobotę św. Benedykta opata – patrona Europy. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia i przyzywamy Bożej opieki.

 

 1. Biuro Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 11 lipca. Informacje w gablocie.

 

 1. Wolontariusze z Szkolnego Koła Caritas z Zespołu Szkół Budowlanych zbierają do puszek ofiary na wsparcie wielodzietnej osieroconej przez matkę rodziny dwóch uczniów tejże szkoły.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy religijnej. Są tygodniki: Gość Niedzielny, Idziemy, Mały Gość, Promyczek Dobra.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp.: Tadeusz Grybel, Elżbieta Łapka i Elżbieta Obrzut. Polecajmy ich dusze i zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

XIII Niedziela Zwykła

28 czerwca 2020 r.

   

  

 1. Przeżywamy 13 Niedzielę zwykłą. Dziękujemy za ofiary na remont Bazyliki z zeszłej niedzieli. Rozpoczęły się wakacje. Dzieciom i młodzieży życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Dzisiaj ostatnia tura I Komunii św. klas III o godz. 10:30 i 12:00. W najbliższym, wakacyjnym czasie będziemy przeżywać następujące uroczystości:

- 12 lipca  - Odpust ku czci św. Małgorzaty

- 2 – 9 sierpnia – Wielki Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego

 

 1. W lipcu rozpocznie się remont naszej bazyliki. Najpierw będzie odnawiana ściana frontowa bazyliki i wieże, stąd też w najbliższym czasie pojawią się rusztowania. Pod koniec tego roku lub z początkiem następnego rozpocznie się malowanie wnętrza, po świętach Wielkanocnych przyszłego roku wymiana dachu i dalsze prace przy elewacji zewnętrznej.

 

 1. W poniedziałek przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą o 6:00; 7:30; 9:00; 10:30 oraz po południu o 15:30; 17:00 i 19:00. W Falkowej o godz. 17:00. Składka z tego dnia przeznaczona jest do dyspozycji Ojca Świętego, jako tzw. świętopietrze. Każdy kto w tym dniu posłuży się przedmiotem pobożności pobłogosławionym przez Papieża lub Biskupa, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Taki odpust można zyskać także nawiedzając naszą Bazylikę odmawiając Ojcze nasz i Wierzę.

 

 1. Przypominamy, że od przyszłej niedzieli (5 lipca) przez okres wakacji będziemy odprawiać w niedziele dodatkową Mszę św. o godz. 21:00. Kancelaria parafialna w wakacje w dni powszednie, przed południem będzie czynna od 9:00 do 11:00, a po południu bez zmian od 17:00 do 18:00. Spowiedź św. w Bazylice w dni powszednie w godzinach: od 6:00 do 11:00 i od 17:00 do 18:30. W niedziele i święta podczas Mszy świętych.

 

 1. Od 1 lipca nie będzie Mszy św. w dni powszednie o godz. 17:00. Telewizja RTK będzie transmitować Msze św. o godz. 18:00.

 

 1. W tym tygodniu przypada I. czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msze św. wotywne o NSPJ – w piątek o godz. 8:00, 9:00, 16:00 i 18:00. Spowiedź w środę i czwartek od 17:00 oraz w piątek od godz. 15:00. Msza św. wotywna w sobotę z kazaniem o godz. 8:00. Spotkanie Grupy św. o. Pio o 19:00.

 

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek św. Piotra i Pawła; w czwartek święto Matki Bożej z Tuchowa: w piątek – św. Tomasza, Apostoła. Solenizantom w tym ks. Piotrowi i ks. Pawłowi składamy życzenia błog. P. Jezusa Przemienionego.

 

 1. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 przypomina o konieczności dokonania formalności związanych z zapisaniem, niezgłoszonych jeszcze dzieci do pierwszej klasy mieszkających w obwodzie szkoły oraz informuje o wolnych miejscach w oddziałach zerowych dla dzieci 6-letnich.

 

 1. Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu zaprasza dzieci i młodzież w wieku 8-15 lat do wzięcia udziału w półkoloniach sportowo-artystycznych. Dla uczestników przygotowano szereg atrakcyjnych zajęć. Szczegóły dostępne na plakatach i na stronie mok.nowysacz.pl

 

          Specjalny Ośrodek Szkolno-wychowawczy w Nowym Sączu zaprasza dzieci i młodzież niepełnosprawną intelektualnie. Ośrodek zapewnia: - zajęcia w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka dla dzieci już od 1 m-ca życia  zagrożonych niepełnosprawnością; - Szkołę Podstawową nr 5 dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, także z autyzmem oraz z głęboką niepełnosprawnością; - ośrodek oferuje również Internat do 24 roku życia, zapewniający całodobową opiekę przez wykwalifikowaną kadrę specjalistów. Szczegółowe informacje dostępne na stronie internetowej Ośrodka.

 

 1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy religijnej: Gość Niedzielny, Idziemy, Miłujcie się, Mały Gość, Promyczek.

 

 1. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp.: Janusz Potok. Polecajmy go i zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

ARCHIWALNE OGŁOSZENIA DO POBRANIA: