• Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu
  umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa

Rok 2017

 • Święto Policji

  W niedzielę 23 lipca na Mszy Św. o godz. 19.00 zgromadzili się przedstawiciele policji z naszego miasta z racji ich patronalnego święta. Mszy Św. przewodniczył ks. Proboszcz. Asystę liturgiczną stanowili funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji.

   

 • Msza Św. na rozpoczęcie Święta Dzieci Gór

  W niedzielę Mszą Św. na placu obok bazyliki o godz 9.00 rozpoczął się XXV Jubileuszowy Festiwal Święto Dzieci Gór. Mszy przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr Stanisław Kowalik - kapelan Związku Podhalan w Polsce.

   

 • Odpust ku czci patronki parafii

  foto: Janina Polakiewicz

  W niedzielę 16 lipca przeżywaliśmy uroczystość odpustową ku czci św. Małgorzaty - patronki naszej parafii. Kazania w tym dniu wygłosił ks. prof. dr hab. Alojzy Drożdż.

   

  Plac wokół bazyliki w tych dniach . zamienił się tradycyjnie w średniowieczny jarmark.

 • "Cuda z nieba" czyli Parafialna Oaza dla dzieci

  W dniach od 10 do 19 lipca dzieci z naszej parafii pod opieką ks. Michała Franczaka, s. Beaty Waszkielewicz, p. Ewy Kukli, p. Marii Ptaszek i p. Kingi Nikiel wspólnie spędzały czas na oazie w Śniadce podziwiając piękno ziemi kieleckiej.

 • Chór z Węgier w bazylice

  28 czerwca w naszej bazylice wystąpił Chór św. Józefa z Kiskunhalas (Węgry) pod kierunkiem pana Mihaly Kovacsa. Chórzyści zaśpiewali na Mszy św. i po niej razem Kameralnym Chórem bazyliki św. Małgorzaty dali krótki koncert.

 • Wakacyjny wyjazd lektorów

  Tegoroczny wypoczynek miał miejsce nad Zalewem Chańcza w woj. świętokrzyskim na pograniczu diecezji kieleckiej i sandomierskiej. Przy pięknej pogodzie korzystaliśmy z atrakcji wodnych pod kierunkiem instruktorów z Ośrodka Sportów Wodnych "KEJA". Były kajaki, rowerki wodne, łódki i motorówki. Jednak szczególną atrakcją był tzw. banan i kółko ciągnięte za motorówką. Ponadto zwiedzaliśmy miejsce związane z dziejami naszej Ojczyzny z różnych okresów. Pierwszym miejscem był Szydłów, gdzie znajduje się średniowieczne miasteczko na wzór francuskiego Carcassonne. Następnie zwiedziliśmy pałac w Kurozwękach wraz z istniejącą tam hodowlą bizonów. Miejscem szczególnym są Rytwiany, w których znajduje się Pustelnia Złotego Lasu - pokamedulski XVII-wieczny klasztor. Mszę św. odprawialiśmy także w Sanktuarium Matki Bożej Cudownej Przemiany w Rakowie. W drodze powrotnej zwiedziliśmy również w Ujeździe zamek Krzyżtopór. Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali w czasie wyjazdu.

 • Srebrny Jubileusz kapłaństwa ks. Proboszcza

  W niedzielę, 18 czerwca, podczas Mszy św. o godz. 14.00 dziękowaliśmy Bogu za 25 lat kapłańskiej posługi ks. Proboszcza Jerzego Jurkiewicza.

  Przed Mszą Św. młodzież z ks. Marcinem i s. Beatą zaprezentowała montaż słowno-muzyczny poświęcony kapłaństwu, a przedstawiciele parafian złożyli życzenia w imieniu wszystkich rodzin parafii.

  Po Mszy Św. ks. Proboszcz zaprosił wszystkich na świętowanie na Placu Kolegiackim.

 • Dzieci ze Świetlicy i DSM w Pieninach

  W sobotę, 17 czerwca, dzieci ze Świetlicy "Małgorzatka" i Dziewczęcej Służby Maryjnej w towarzystwie siostry Beaty i opiekunów świetlicy uczestniczyły w wycieczce w Pieniny. Po Mszy Św. sprawowanej przez naszego ks. Proboszcza w kościele parafialnym w Tylmanowej udaliśmy się na spływ przełomem Dunajca. Zmoknięci ale zadowoleni wróciliśmy do Tylmanowej, gdzie czekał na nas grill.

 • Boże Ciało

  Relacja fotograficzna z procesji Bożego Ciała.

  Relacja video:

   

  Relacja video: 

 • XXVI Rodzinny Festyn Parafialny

  foto: Monika Marzec

  Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z kolejnego festynu.

 • Pielgrzymka Akcji Katolickiej i Klubu Seniora

  W sobotę, 3 czerwca 2017 r. przedstawiciele Akcji Katolickiej i Klubu Seniora z opiekunem ks. proboszczem Jerzym Jurkiewiczem pielgrzymowali do Krakowa do Sanktuarium Ecce Homo św. Brata Alberta, Muzeum AK, Sanktuarium św. Jana Pawła II i Bożego Miłosierdzia.

 • "Idź i kochaj" - Lednica 2000

  Około 100 tysięcy młodych ludzi z całej Polski i zagranicy wzięło udział w kolejnym spotkaniu młodych Lednica 2000, wśród nich także grupa młodzieży z naszej parafii z s. Beatą i ks. Marcinem. W tym roku towarzyszyło nam hasło: Idź i kochaj, nawiązujące do wezwania papieża Franciszka by zejść z kanapy i porzucić wygodne życie.