• Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu
  umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa

Rok 2018

 • Msza w rocznicę odzyskania niepodległości

  Podczas Mszy Św. o godz 9.00, której przewodniczył ks. Proboszcz, w naszej Bazylice w intencji Ojczyzny modliły się dzieci. Modlitwę wiernych oraz procesję z darami prowadziły dzieci z Przedszkola " Jaś i Małgosia" pod kierunkiem Pań Wychowawczyń i s. Beaty.

 • Pielgrzymka członków Caritas

  W sobotę, 10 listopada członkowie Parafialnego Oddziału Caritas z ks. Proboszczem i ks. Marcinem pielgrzymowali do Wadowic. Po Mszy Św. w wadowickiej bazylice i modlitwie przy chrzcielnicy, gdzie chrzest przyjął Karol Wojtyła, zwiedzili także Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II.

 • Koncert z okazji 200-lecia I Gimnazjum i I Liceum im. Jana Długosza w Nowym Sączu

  W niedzielę 4 listopada wieczorem w naszej Bazylice miał miejsce koncert z okazji 200-lecia I Gimnazjum i I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu. Wykonano: "MAGNIFICAT" BWV 243a Johanna Sebastiana Bacha. Wykonawcy: Magdalena Pikuła, Joanna Marszałek, Marcin Madaliński, Aleksander Rewiński, Maciej Drużkowski, Młodzieżowy Chór SCHERZO, (dyrygent - dr Andrzej Citak), Orkiestra Barokowa IL TEMPO (dyrektor artystyczny - Agata Sapiecha)

 • Wizyta gości z Węgier

  W dniach od 27 do 31 października gościliśmy w naszej parafii przyjaciół z Kiskunhalas (Istvan Laszlo Kuris, Jacint Vida, Henrik i Ibolya). W niedzielę po Mszy św. w Bazylice spotkali się na plebanii z Parafialnym Chórem Kameralnym. Nasz chór z ks. Proboszczem w czerwcu br. będąc w Kiskunhalas podarował kopię Ikony Przemienienia tamtejszej parafii pw. św. Piotra i Pawła. W dowód wdzięczności otrzymaliśmy koronkę w kształcie krzyża, wyhaftowaną specjalnym haftem, z czego Kiskunhalas słynie na cały świat. Taką koronkę otrzymali także Pani Konsul w Krakowie i Przeor Jasnej Góry. Nasi Goście otrzymali w Krakowie z rąk Ks. Kard. Stanisława Dziwisza relikwie św. Jana Pawła II, byli także w Zakopanem na Krzeptówkach w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, w Starym Sączu u św. Kingi i na Jasnej Górze.

 • XVIII Spotkanie Róż Różańcowych

  Kolejne Diecezjalne Spotkanie Róż Różańcowych miało miejsce w tym roku w Bobowej, w 20 rocznicę męczeńskiej śmierci tarnowskiego misjonarza - ks. Jana Czuby. To właśnie Bobowa była pierwszą parafią, w której posługiwał po święceniach ks. Czuba.

 • Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych

  W piątek, 19 października ks. Proboszcz sprawował Mszę Świętą w intencji kapłanów związanych z Sądecczyzną, którzy ponieśli śmierć walcząc o polskość. Modlitwa ta miała miejsce w dniu wspomnienia męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, dniu nowego narodowego święta - Narodowym Dniu Pamięci Duchownych Niezłomnych. 

 • Pogrzeb gen. Bronisława Pierackiego

  foto: Janina Polakiewicz

  Mszą Świętą w niedzielę 14 października o godz. 12.00, sprawowaną w bazylice pod przewodnictwem ks. płk. Zbigniewa Kępy, rozpoczęły się uroczystości ponownego pochówku gen. Bronisława Pierackiego. Kondukt żałobny przeszedł ulicami Nowego Sącza na Stary Cmentarz, gdzie złożono je w odnowionym mauzoleum. 

 • Sztandar Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

  Biskup Andrzej Jeż poświęcił sztandar Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Nowym Sączu

 • Procesja różańcowa ulicami miasta

  Po raz kolejny ulicami miasta przeszła Procesja Różańcowa do pięciu kościołów nowego Sącza

 • Lektorzy w Tatrach

  W sobotę, 06 października grupa lektorów wraz z ks. Łukaszem wybrała się na wycieczkę w Tatry. Idąc od Kuźnic i podziwiając piękne widoki zdobyli wyjątkowy szczyt w Tatrach Zachodnich - Giewont, wspinając się na wysokość 1894 m. n.p.m. Gratulujemy tego osiągnięcia, tym bardziej, iż dla większości była to pierwsza taka wyprawa. Słoneczna pogoda dawała okazję zobaczyć wspaniałość gór, a poprzez to potęgę Stwórcy. W drodze powrotnej wstąpiliśmy na wspólną modlitwę do pustelni św. Brata Alberta.

 • Pielgrzymka do sanktuariów Europy

  W dniach 23 września do 3 października  grupa pielgrzymów także z naszej parafii wraz z ks. Marcinem odbywa pielgrzymkę do sanktuariów Europy.

   

  Jeśli ktoś z uczetników pielgrzymki chce uzyskać dostęp do pozostałych zdjęć proszę o kontakt telefoniczny. ks. Marcin

 • Pielgrzymka do Sanktuariów Podlasia i do Wilna

  Od 31 sierpnia do 2 września 2018 r. ks. Proboszcz wraz z parafianami odbył pielgrzymkę do Sanktuariów Podlasia i Litwy. Pielgrzymi odwiedzili Białystok, Świętą Wodę, Sokółkę, na Litwie Kowno, Wilno i Troki.