• Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu
  umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa

 • Przyjęcie dziewczynek do Dziewczęcej Służby Maryjnej

  W niedzielę, 2 grudnia kolejne dziewczynki zostały włączone w szeregi Dziewczęcej Służby Maryjnej. Mszy Św. przewodniczył ks. Proboszcz.

 • Przyjęcie nowych lektorów

  Wspólnota lektorów w naszym dekanacie powiększyła się o 69 chłopców. Mszy Św. z obrzędem przyjęcia nowych lektorów przewodniczył ks. Proboszcz Jerzy Jurkiewicz. 

 • Koncert "Dla Niepodległej"

  Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości została uczczona przez Społeczność szkół muzycznych Sądecczyzny i Podhala wspólnym koncertem, jaki odbył się w naszej bazylice w czwartek, 15 listopada.

  Podczas Mszy Św. połączone chóry wykonały dwa śpiewy liturgiczne, natomiast po Mszy poszczególne chóry, krótko zaprezentowały swój repertuar przygotowany na Rocznicę Niepodległości, a także wspólne Gaude Mater Polonia.

 • Msza w rocznicę odzyskania niepodległości

  Podczas Mszy Św. o godz 9.00, której przewodniczył ks. Proboszcz, w naszej Bazylice w intencji Ojczyzny modliły się dzieci. Modlitwę wiernych oraz procesję z darami prowadziły dzieci z Przedszkola " Jaś i Małgosia" pod kierunkiem Pań Wychowawczyń i s. Beaty.

 • Pielgrzymka do Wadowic

  W sobotę, 10 listopada członkowie Parafialnego Oddziału Caritas z ks. Proboszczem i ks. Marcinem pielgrzymowali do Wadowic. Po Mszy Św. w wadowickiej bazylice i modlitwie przy chrzcielnicy, gdzie chrzest przyjął Karol Wojtyła, zwiedzili także Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II.

 • Koncert z okazji 200-lecia I Gimnazjum i I Liceum im. Jana Długosza w Nowym Sączu

  W niedzielę 4 listopada wieczorem w naszej Bazylice miał miejsce koncert z okazji 200-lecia I Gimnazjum i I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu. Wykonano: "MAGNIFICAT" BWV 243a Johanna Sebastiana Bacha. Wykonawcy: Magdalena Pikuła, Joanna Marszałek, Marcin Madaliński, Aleksander Rewiński, Maciej Drużkowski, Młodzieżowy Chór SCHERZO, (dyrygent - dr Andrzej Citak), Orkiestra Barokowa IL TEMPO (dyrektor artystyczny - Agata Sapiecha)

 • Wizyta gości z Węgier

  W dniach od 27 do 31 października gościliśmy w naszej parafii przyjaciół z Kiskunhalas (Istvan Laszlo Kuris, Jacint Vida, Henrik i Ibolya). W niedzielę po Mszy św. w Bazylice spotkali się na plebanii z Parafialnym Chórem Kameralnym. Nasz chór z ks. Proboszczem w czerwcu br. będąc w Kiskunhalas podarował kopię Ikony Przemienienia tamtejszej parafii pw. św. Piotra i Pawła. W dowód wdzięczności otrzymaliśmy koronkę w kształcie krzyża, wyhaftowaną specjalnym haftem, z czego Kiskunhalas słynie na cały świat. Taką koronkę otrzymali także Pani Konsul w Krakowie i Przeor Jasnej Góry. Nasi Goście otrzymali w Krakowie z rąk Ks. Kard. Stanisława Dziwisza relikwie św. Jana Pawła II, byli także w Zakopanem na Krzeptówkach w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, w Starym Sączu u św. Kingi i na Jasnej Górze.

 • XVIII Spotkanie Róż Różańcowych

  Kolejne Diecezjalne Spotkanie Róż Różańcowych miało miejsce w tym roku w Bobowej, w 20 rocznicę męczeńskiej śmierci tarnowskiego misjonarza - ks. Jana Czuby. To właśnie Bobowa była pierwszą parafią, w której posługiwał po święceniach ks. Czuba.

 • Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych

  W piątek, 19 października ks. Proboszcz sprawował Mszę Świętą w intencji kapłanów związanych z Sądecczyzną, którzy ponieśli śmierć walcząc o polskość. Modlitwa ta miała miejsce w dniu wspomnienia męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, dniu nowego narodowego święta - Narodowym Dniu Pamięci Duchownych Niezłomnych. 

 • Pogrzeb gen. Bronisława Pierackiego

  Mszą Świętą w niedzielę 14 października o godz. 12.00, sprawowaną w bazylice pod przewodnictwem ks. płk. Zbigniewa Kępy, rozpoczęły się uroczystości ponownego pochówku gen. Bronisława Pierackiego. Kondukt żałobny przeszedł ulicami Nowego Sącza na Stary Cmentarz, gdzie złożono je w odnowionym mauzoleum.