• Święta Małgorzata Patronką Nowego Sącza

  8 listopada 2017 r., w 725 rocznicę lokacji Nowego Sączą Biskup Tarnowski przekazał dekret watykański przyznający naszemu miastu patronat św. Małgorzaty.

   

 • Błogosławieństwo lektorów

  Po odbytym kursie, w sobotę 4 listopada, kolejna grupa chłopców z dekanatu Nowy Sącz – Centrum została włączona do grona lektorów. Obrzędu błogosławieństwa dokonał ks. inf. Adam Kokoszka.

 • Misyjne spotkanie róż różańcowych

  W sobotę, 28 października w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie, odbyło się XVII Diecezjalne Spotkanie Misyjne Róż Żywego Różańca.

   

  Podczas Eucharystii oraz modlitwy różańcowej, uczestnicy modlili się za misjonarzy i misjonarki na wszystkich kontynentach świata, ze szczególną pamięcią o tarnowskich misjonarzach, oraz za chrześcijan prześladowanych.

 • Różaniec w intencji ustawodawców RP

  16 października przy pomniku papieża Jana Pawła II na nowosądeckim Rynku miała miejsce szczególna modlitwa różańcowa. 

  Rozważania tajemnic ubogacone słowami papieża - Polaka prowadzili członkowie Stowarzyszenia: Ojcowie w obronie dzieci i integralności rodziny. Modlitwie przewodniczył ks. Proboszcz Jerzy Jurkiewicz.

 • Msza Św. w intencji pracowników usług komunalnych

  W niedzielę 1 października podczas Mszy Św. o godz. 9.00, której przewodniczył ks. Proboszcz Jerzy Jurkiewicz, modlili się przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej oraz Spółki Sądeckie Wodociągi.

 • Procesja różańcowa

  Po raz kolejny ulicami naszego miasta przeszła uroczysta procesja różańcowa.

 • Synaj w Limanowej

  Wielkie rzeczy uczynił mi wszechmocny. Rozważając te słowa Maryi, około 4 tysięcy młodych ludzi uczestniczyło w kolejnym spotkaniu SYNAJ, które tym razem odbyło się w Limanowej. Wśród nich była też młodzież z naszej parafii z ks. Marcinem.

  Po koncercie ewangelizacyjnym w parku młodzież uczestniczyła w Mszy Świętej, której przewodniczył bp Andrzej Jeż, oraz nabożeństwie różańcowym w limanowskiej bazylice.

   

 • Pielgrzymka parafialna do Ziemi Świętej

  W dniach 4-12 września odbyła się parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej. Pielgrzymi (74 osoby) w dwóch grupach w towarzystwie ks. Proboszcza, ks. Kazimierza Dudzika i s. Beaty zwiedzili miejsca związane z ziemskim życiem i działalnością Jezusa.

   

  Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

 • Koncert Nowosądeckiej Orkiestry Talentów

  W niedzielę, 3 września koncertem w naszej bazylice została zainaugurowana działalność  Nowosądeckiej Orkiestry Talentów.

   

 • Z wizytą u pielgrzymów

  W 5 dniu Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej, 21 sierpnia nowosądecką grupę 22 św. Małgorzaty odwiedził ks. Proboszcz Jerzy z s. Beatą i s. Aurelią. Grupa liczy ok. 350 osób. Pielgrzymi otrzymali ciepły sądecki posiłek (jednodaniowy obiad, ciasto i kawa). Życzymy Pielgrzymom wytrwałości w pielgrzymowaniu i wspieramy modlitwą. Po odwiedzinach Pielgrzymów pokłonili się jeszcze Matce Bożej na Jasnej Górze.