• Kolejny sukces chóru "Veraicon"

  Do imponującej już liczby nagród będących w posiadaniu chóru „Veraicon”, w minioną sobotę, 25 stycznia 2018 roku, doszła kolejna. Na obywającym się w Rzeszowie V Rzeszowskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek nasz chór wyśpiewał pierwsze miejsce. Jury w składzie: prof. dr hab. Jolanta Szybalska-Matczak- Dziekan Wydziału Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej we Wrocławiu - przewodnicząca Jury, dr hab. Małgorzata Nowak prof. UMCS, dr Anna Marek – Kamińska – dyrektor Studium Muzyki Liturgicznej, Wydział Muzyki UR przyznało chórowi Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu pod dyrekcją Pani Izabeli Biskupskiej I Miejsce - nagrodę ufundowaną przez JE KS. Biskupa Rzeszowskiego Ks. Bpa Jana Wątrobę.

  W Rzeszowie chór przestawił pięć utworów:

  Cicha noc oprac. Ł. Popiałkiewicz

  Gdy się Chrystus rodzi oprac. Izabela Biskupska

  Przybieżeli do Betlejem oprac. M. Brożek

  Tryumfy Króla Niebieskiego oprac. K. Duda

  Pochwalmyż wszytcy społem Wacław z Szamotuł

              Chór Sanktuarium Przemienienia Pańskiego „Veraicon” powstał w listopadzie 2009 roku przy Bazylice Świętej Małgorzaty w Nowym Sączu. Jest chórem mieszanym, obecnie liczącym ok. 25 członków. Śpiewający w nim uczniowie ,studenci, nauczyciele, przedsiębiorcy, ubogacają swoim śpiewem liturgię sprawowaną zarówno w macierzystym kościele jak i innych sądeckich parafiach. Najbliższa okazja, aby posłuchać na żywo chór „Veraicon” nadarzy się w najbliższy piątek 2. lutego, podczas Mszy św. o godz. 18 w parafii ojców jezuitów przy ul. Piotra Skargi.

              Jak wspomniano wcześnie to już kolejna nagroda działającego od blisko 10 lat zespołu. Warto podkreślić, że oprócz pomocy w głębszym przeżywaniu liturgii i bliskości Boga, chórzyści są doskonałymi ambasadorami naszego Królewskiego Miasta Nowy Sącz.

  Jacek Skoczeń

 • Jasełka

  W niedziele, 14 i 21 stycznia 2018 w Sali Przemienienia Pańskiego przy bazylice odegrane zostały JASEŁKA w wykonaniu dzieci i młodzieży pod kierunkiem s. Beaty, ks. Michała i ks. Marcina. 

 • Mystkowianie kolędowali w bazylice

  W niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 10. 30 modlili się razem z nami i kolędowali członkowie Zespołu Zespołu Regionalnego Mystkowianie Mali Mystkowianie.

 • Chór Veraicon kolęduje

  W niedzielę, 14 stycznia 2018 r. po Mszy Świętej o godz. 17.00 odbył się koncert kolęd w wykonaniu działającego przy bazylice chóru Veraicon pod dyrekcją pani Izabeli Biskupskiej.

 • Opłatek Rodziny Radia Maryja

  9 stycznia odbyło się spotkanie świąteczno-opłatkowe Rodziny Radia Maryja. Podczas spotkania składano życzenia i śpiewano kolędy.

 • Radosne Kolędowanie

  W niedzielę 7 stycznia o godz. 15:00 odbyło się w Bazylice Radosne Kolędowanie  w wykonaniu artystów: Marcina Grzymowicza – aktora z serialu Na sygnale, Magdaleny Pilarz Bobrowskiej – solistki polskich Teatrów Muzycznych, Jakuba Oczkowskiego - Solisty m.in. Teatru Wielkiego z Warszawy, Zbigniewa Huptysia - kompozytora, muzyka i  Łukasza Lecha – aktora, reżysera, dziennikarza i realizatora wielu widowisk muzycznych telewizyjnych, twórcy wielu spektakli oraz prowadzącego w TVP znany od lat program Parafia z Sercem.

   

 • Orszak Trzech Króli

  Tradycyjnie 6 stycznia ulicami naszego miasta przeszedł orszak Trzech Króli. Pokłonili się Dzieciątku na Sądeckim Rynku. Po orszaku podczas Mszy św. o godz. 12.00 w bazylice modlili się kolędnicy misyjni.

   

 • Kolędowanie w Bazylice

  W uroczystość Objawienia Pańskiego na Mszy św. o godz. 14:00 śpiewał Parafialny Chór Kameralny po kierunkiem P. Renaty Jonakowskiej. Po Mszy św. chór wykonał koncert kolęd. Natomiast na Mszy św. o godz. 17:00 śpiewali i po Mszy kolędowali Chwalcy Pana.

 • Kolędnicy

  Plebanię także odwiedzili kolędnicy i to szczególni. Z Dobrą Nowiną o narodzeniu Pana przybyły Siostry Służebniczki.

 • Parafia w liczbach - 2017r.

  Ochrzczono - 177 dzieci (87 chłopców i 90 dziewczynek)

  I Komunia św. - 119 dzieci

  Sakrament Bierzmowania - 112 osób

  Sakrament małżeństwa - 58 pary

   

  Zmarło – 159 osób, (53 kobiety i 106 mężczyzn)

  powyżej 90 lat - 29 osób (w tym jedna osoba stuletnia) 

  powyżej 80 lat - 49 osób

  powyżej 70 lat - 41 osób

  powyżej 60 lat - 22 osoby

  powyżej 50 lat - 11 osób

  powyżej 40 lat - 3 osoby

  powyżej 30 lat - 3 osoby

   

  Urodziło się 177 dzieci, zmarło 159 osób (przybyło 18 osób)

  • Rozdano 320 000 Komunii św.
  • Przyrzeczenia abstynenckie – 291 osób