• Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu
  umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa

 • Festyn parafialny - relacja filmowa

 • Wyjazd Klubu Seniora i Akcji Katolickiej

  21 czerwca Klub Seniora i Akcja Katolicka naszej parafii z opiekunem ks. proboszczem Jerzym Jurkiewiczem i s. Bogną udali się w pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej, gdzie uczestniczyli w Mszy św., zobaczyli ruchomą szopkę i Muzeum misyjne. Następnie udali się do Dębicy, do Domu Generalnego i Macierzystego Sióstr Służebniczek Dębickich, gdzie zostali serdecznie przyjęci przez Matkę Generalną i wspólnotę Sióstr. Na koniec odwiedzili Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie, Salę Misyjną i modlili się w Kaplicy seminaryjnej.

 • Relikwie św. Ojca Pio w bazylice fotorelacja

  W piątek, 17 czerwca przybyły do naszej bazyliki wyjątkowe relikwie św. Ojca Pio, włoskiego stygmatyka: jego habit i rękawiczka, którą zakrywał ranę na dłoni.

   

  Obecność relikwii w bazylice nowosądeckiej była częścią dziesięciodniowej peregrynacji po Polsce, w czasie której relikwie nawiedzą dwanaście parafii i klasztorów.

 • Kolejne dziewczynki w DSM

   We wtorek, 14 czerwca 2016 r., podczas nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, ksiądz Proboszcz włączył do Dziewczęcej Służby Maryjnej kolejne dziewczynki. Dla nich Maryja stała się szczególną Patronką i opiekunką dlatego uczą się żyć i kochać tak jak Ona.

 • Festyn - fotorelacja na stronie duszpasterstwa młodzieży

  Zapraszamy do obejrzenia kolejnej fotorelacji z naszego parafialnego festynu.

   

  http://www.mlodzins.eu/multimedia/galeria-zdjec/category/634-396festyn12-06-2016

 • XXV Rodzinny Festyn Parafialny - fotorelacja

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z kolejnego festynu, który odbył się w niedzielę 12 czerwca na parkingu przy bazylice.

 • Koncert chóru Puellae Orantes

  W sobotę 11 czerwca 2016r. w bazylice wystąpił Dziewczęcy Chór Katedralny Puellae Orantes z Tarnowa z koncertem Misericordias Domini in aeternum cantabo.

   

 • Nowy kapłan z naszej wspólnoty

  W sobotę 28 maja 2016 r w bazylice katedralnej w Tarnowie nasz rodak - Antoni Król przyjął święcenia kapłańskie z rąk bp. Andrzeja Jeża.

   

  Przywitaliśmy go uroczyście w tym dniu popołudniu przy kaplicy w Falkowej. Tam neoprezbiter celebrował nabożeństwo majowe połączone z procesją Eucharystyczna z racji Bożego Ciała.

   

  Swoją prymicyjną Mszę Świętą ks. Antoni celebrował w kościele parafialnym - bazylice św. Małgorzaty.

 • Boże Ciało - fotorelacja

  Uroczystość Bożego Ciała oraz związana z tym dniem procesja Eucharystyczna wokół Rynku przyciągnęła do Bazyliki wielu mieszkańców naszego miasta. Wspólnie oddaliśmy cześć Bogu za Eucharystyczną obecność Jezusa wśród nas. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą, którą koncelebrowali proboszczowie nowosądeckich parafii naszego dekanatu pod przewodnictwem Prepozyta Bazyliki ks. dr. Jerzego Jurkiewicza.

  Po Mszy Świętej odbyła się procesja do czterech ołtarzy ustawionych wokół Rynku.

   

 • Powiatowy Dzień Strażaka

  W sobotę 21 maja 2016r. swoje święto przeżywali strażacy. Obchody Powiatowego Dnia STrażaka rozpoczęły się Mszą Świętą w naszej bazylice, której przewodniczył ks. Marcin Krępa - zastępca diecezjalnego kapelana strażaków. W Mszy Św. uczestniczyli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu nowosądeckiego.