• Odpust ku czci Przemienienia Pańskiego 2016

  W dniach 31 lipca - 7 sierpnia obchodziliśmy w naszej parafii uroczystości odpustowe ku czci Przemienienia Pańskiego, które tradycyjnie już zgromadziły tłumy pielgrzymów. Przedstawiciele różnych grup i stanów życia, a także rodziny i indywidualni pielgrzymi przybywali na Sądecką Górę Tabor, by pokłonić się Chrystusowi w tajemnicy Przemienienia.

 • Młodzież na ŚDM w Krakowie

  Tuż po zakończeniu Tygodnia Misyjnego w Nowym Sączu, w poniedziałek popołudniu siedemdziesięcioosobowa grupa młodych z naszego naszego miasta i okolic, a wśród nich młodzież naszej parafii, razem z księdzem Marcinem, wyjechała do Krakowa, by uczestniczyć w Tygodniu Głównym Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Oto pierwsze zdjęcia z naszego pobytu na spotkaniu młodych całego świata.

 • Tydzień Misyjny ŚDM - Msza Św. na placu bazyliki

  W czwartek 21 lipca na placu naszej bazylice sprawowana była Msza Święta dla wszystkich pielgrzymów, których gościmy w rejonie nowosądeckim, także w naszej parafii. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

 • Tydzień Misyjny ŚDM - Pożegnanie Młodzieży z Francji

  Pobyt Francuzów w naszej parafii zakończył się w poniedziałek, 25 lipca. Po Uroczystej Mszy Świętej i obiedzie na plebanii nasi goście wyruszyli w dalszą drogę, by przeżywać Tydzień Główny Światowych Dni Młodzieży.

 • Wakacyjny obóz Wesołych Aniołków

  W dniach 18-23 lipca Wspólnota Wiara i Światło „Wesołe Aniołki” udała się na swój upragniony wypoczynek do Rozdziela - malowniczej miejscowości w Beskidzie Wyspowym. Podczas pobytu czekało na nich wiele zajęć: zabawy na świeżym powietrzu, gra w piłkarzyki, układanie puzzli, malowanie. Nie zabrakło oczywiście wspólnej modlitwy. Każdy dzień rozpoczynali od Godzinek, a kończyli oglądnięciem krótkiego filmu, który był wspaniałym wyciszeniem przed snem. Wśród szczególnych atrakcji wyjazdu znalazły się: wycieczka do Bochni, gdzie udało się zwiedzić muzeum motyli, wspólne ognisko. Wspaniałym podsumowaniem obozu stał się plakat wypełniony dobrym słowem czy rysunkiem, którym każdy uczestnik obozu codziennie obdarował innych.

 • Przesłanie papieża Franciszka przed ŚDM Kraków 2016

 • XXIV Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych Święto Dzieci Gór

  24. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR odbył się w dniach 10 - 17 lipca 2016 w Nowym Sączu.

  Festiwal rozpoczął się Mszą Św. sprawowaną na Placu Sanktuaryjnym, natomiast Msza Św. na zakończenie Festiwalu, została odprawiona w Bazylice. Uczestników powitał ks. dr Jerzy Jurkiewicz - proboszcz, modlitwie przewodniczył ks. dr Stanisław Kowalik - duszpasterz Związku Podhalan.

 • Wakacje lektorów na Mazurach

  W ramach wakacyjnego wypoczynku grupa lektorów udała się na Mazury. Po drodze zwiedzili Jasną Górę, Niepokalanów, Licheń i Toruń. Następnie przebywali nad Jeziorem Łańskim, gdzie korzystając z piękna krajobrazu pływali kajakiem, grali w piłkę plażową i nożną (wygrywając mecz z drużyną Litwy, która również przebywała na wypoczynku), jeździli konno oraz zwiedzili Grunwald.
  W drodze powrotnej modlili się w Sanktuarium św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży w Rostkowie oraz zwiedzili serialowe Wilkowyje z Rancza.


  Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wypoczynku w tak bogatej formie. Bóg zapłać!

 • Wyprawa rowerowa - TrzyMamy Ramy

  Dziś, 4 lipca 2016r., nad ranem ks. Proboszcz pobłogosławił trzech naszych parafian, a wśród nich dwóch lektorów, którzy wyruszyli na wyprawę rowerową. Celem ich wyjazdu jest w tym roku Chorwacja. Chcą dotrzeć do nadmorskiego miasteczka - Biograd na Moru. Będą kierować się na Budapeszt przez Tatry Niskie, później wzdłuż Balatonu, przez Zagrzeb, by dotrzeć do wybrzeża i stamtąd na południe do celu podróży. Po drodze odwiedzą Słowację i Węgry. Długość trasy to około 1200km.

  Zapraszamy do śledzenia facebook'owego profilu tej grupy (kliknij)

 • Odpust ku czci św. Małgorzaty - fotorelacja