• XXIV Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych Święto Dzieci Gór

  24. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych ŚWIĘTO DZIECI GÓR odbył się w dniach 10 - 17 lipca 2016 w Nowym Sączu.

  Festiwal rozpoczął się Mszą Św. sprawowaną na Placu Sanktuaryjnym, natomiast Msza Św. na zakończenie Festiwalu, została odprawiona w Bazylice. Uczestników powitał ks. dr Jerzy Jurkiewicz - proboszcz, modlitwie przewodniczył ks. dr Stanisław Kowalik - duszpasterz Związku Podhalan.

 • Wakacje lektorów na Mazurach

  W ramach wakacyjnego wypoczynku grupa lektorów udała się na Mazury. Po drodze zwiedzili Jasną Górę, Niepokalanów, Licheń i Toruń. Następnie przebywali nad Jeziorem Łańskim, gdzie korzystając z piękna krajobrazu pływali kajakiem, grali w piłkę plażową i nożną (wygrywając mecz z drużyną Litwy, która również przebywała na wypoczynku), jeździli konno oraz zwiedzili Grunwald.
  W drodze powrotnej modlili się w Sanktuarium św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży w Rostkowie oraz zwiedzili serialowe Wilkowyje z Rancza.


  Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji wypoczynku w tak bogatej formie. Bóg zapłać!

 • Wyprawa rowerowa - TrzyMamy Ramy

  Dziś, 4 lipca 2016r., nad ranem ks. Proboszcz pobłogosławił trzech naszych parafian, a wśród nich dwóch lektorów, którzy wyruszyli na wyprawę rowerową. Celem ich wyjazdu jest w tym roku Chorwacja. Chcą dotrzeć do nadmorskiego miasteczka - Biograd na Moru. Będą kierować się na Budapeszt przez Tatry Niskie, później wzdłuż Balatonu, przez Zagrzeb, by dotrzeć do wybrzeża i stamtąd na południe do celu podróży. Po drodze odwiedzą Słowację i Węgry. Długość trasy to około 1200km.

  Zapraszamy do śledzenia facebook'owego profilu tej grupy (kliknij)

 • Msza Święta w intencji Małgorzat

  W uroczystość odpustową ku czci św. Małgorzaty, Mszą św. w intencji Małgorzat w Bazylice o godz. 10.30 rozpoczęło się IV Spotkanie Małgorzat.

 • Odpust ku czci św. Małgorzaty - fotorelacja

 • Scholilandia 2016 - fotorelacja

 • Festyn parafialny - relacja filmowa

 • Wyjazd Klubu Seniora i Akcji Katolickiej

  21 czerwca Klub Seniora i Akcja Katolicka naszej parafii z opiekunem ks. proboszczem Jerzym Jurkiewiczem i s. Bogną udali się w pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej, gdzie uczestniczyli w Mszy św., zobaczyli ruchomą szopkę i Muzeum misyjne. Następnie udali się do Dębicy, do Domu Generalnego i Macierzystego Sióstr Służebniczek Dębickich, gdzie zostali serdecznie przyjęci przez Matkę Generalną i wspólnotę Sióstr. Na koniec odwiedzili Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie, Salę Misyjną i modlili się w Kaplicy seminaryjnej.

 • Relikwie św. Ojca Pio w bazylice fotorelacja

  W piątek, 17 czerwca przybyły do naszej bazyliki wyjątkowe relikwie św. Ojca Pio, włoskiego stygmatyka: jego habit i rękawiczka, którą zakrywał ranę na dłoni.

   

  Obecność relikwii w bazylice nowosądeckiej była częścią dziesięciodniowej peregrynacji po Polsce, w czasie której relikwie nawiedzą dwanaście parafii i klasztorów.

 • Kolejne dziewczynki w DSM

   We wtorek, 14 czerwca 2016 r., podczas nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, ksiądz Proboszcz włączył do Dziewczęcej Służby Maryjnej kolejne dziewczynki. Dla nich Maryja stała się szczególną Patronką i opiekunką dlatego uczą się żyć i kochać tak jak Ona.