• Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu
  umieszczone zostały za zgodą osób, których dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa

 • Koncert Pasyjny

 • Ferie z Parafią św. Małgorzaty i Katolicką Szkołą Podstawową

  W dniach 19-23 lutego odbywały się dla dzieci zajęcia w ramach ferii organizowanych przez naszą parafię oraz Katolicką Szkołę Podstawową w Nowym Sączu. W ramach różnorakich zajęć pod opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej z KSP dzieci poznawały tajniki robotyki, malarstwa, zajęć sportowych na hali, pływalni oraz lodowisku. Była również możliwość nauki gry w szachy, tenisa stołowego oraz półkrzyków. Codziennie odbywały się projekcje wartościowych filmów, w tym darmowy seans w kinie "Helios". Dziękujemy p. mgr. Zbigniewowi Małkowi, dyrektorowi KSP, nauczycielom i wychowawcom czuwającym nad dziećmi. Wyrażamy wdzięczność również Urzędowi Miasta za wejściówki na planowane zajęcia oraz ufundowanie posiłków dla dzieci. Na zakończenie ferii dzieci wzięły udział w różnych turniejach, których zwycięzcy zostali nagrodzeni. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrody, które ufundowane zostały przez Parafię św. Małgorzaty, a ich wręczenia dokonał ks. proboszcz Jerzy Jurkiewicz. Opiekę duchową w czasie tych dni sprawował ks. Łukasz Bochenek. W intencji wszystkich zaangażowanych w czasie tych dni została odprawiona Msza św. w ostatnim dniu ferii.

 • Rekolekcje dla dziewcząt w Krościenku nad Dunajcem

  W dniach 17-20 lutego w Krościenku nad Dunajcem, w domu zakonnym Sióstr Służebniczek, odbywały się rekolekcje dla dziewcząt. 49 dziewcząt, a wśród nich również dziewczyny z naszej parafii, pod opieką s. Beaty Waszkielewicz i s. Weroniki Ortyl, przeżywało ten czas pod hasłem: "Ze św. Stanisławem Kostką o WWW (Wiara, Wyzwanie, Wytrwałość)". Rekolekcje prowadził ks. Marcin Mastalski.

  W czasie rekolekcji odwiedziliśmy także ośrodek rekolekcyjny na Śnieżnicy.

 • Wielkopostny Dzień Skupienia Grup Ojca Pio w Dębicy

  W sobotę, 17 lutego, w kościele pw. Ducha Świętego w Dębicy, odbył się kolejny Wielkopostny Dzień Skupienia Grup Modlitewnych o. Pio. 

  Mszy Św. przewodniczył abp Henryk Nowacki.

 • Turniej LSO

  10 lutego odbył się Dekanalny Turniej Halowej Piłki Nożnej w ramach ogólnopolskich rozgrywek dla Liturgicznej Służby Ołtarza. W ramach tego etapu walczyły 24 drużyny w trzech kategoriach wiekowych: ministranci, lektorzy młodsi i lektorzy starsi. Sędzią głównym turnieju był p. mgr Zbigniew Małek, a pomagali mu studenci z PWSZ: Karol Sekuła i Marcin Żuchowicz.

   

  Podsumowania i wręczenia nagród dokonali: ks. Jerzy Jurkiewicz - dziekan dekanatu Nowy Sącz-Centrum oraz ks. Łukasz Bochenek - dekanalny duszpasterz LSO.

   

   

 • Dzień Życia Konsekrowanego

  2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego obchodziliśmy także Dzień Życia Konsekrowanego. Modliliśmy się w intencji Sióstr Służebniczek Dębickich posługujących w naszej parafii: s. Beaty, s. Aurelii, s. Bronisławy, s. Bogny i s. Gemmy. Siostry podczas Mszy św. odnowiły swoje śluby zakonne.

 • Jasełka

  W niedzielę 28 stycznia po raz ostatni wystawione zostały Jasełka w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej parafii.

 • Jubileusz Spółki Sądeckie Wodociągi

  W niedzielę 28 stycznia, odbyła się Msza św. dziękczynna za 20 lat działalności Spółki Sądeckie Wodociągi. Eucharystii koncelebrowanej przewodniczył ks. prał. Andrzej Liszka, kapelan Sądeckich Wodociągów.

  W czasie Mszy św. śpiewy wykonywał Zespół Przyszowianie oraz solistka Iwona Chruślicka. W darze ołtarza złożona została monstrancja do adoracji Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie liturgii akt zawierzenia Spółki odczytał prezes p. Janusz Adamek.

 • Kolejny sukces chóru "Veraicon"

  Do imponującej już liczby nagród będących w posiadaniu chóru „Veraicon”, w minioną sobotę, 25 stycznia 2018 roku, doszła kolejna. Na obywającym się w Rzeszowie V Rzeszowskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek nasz chór wyśpiewał pierwsze miejsce. Jury w składzie: prof. dr hab. Jolanta Szybalska-Matczak- Dziekan Wydziału Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej we Wrocławiu - przewodnicząca Jury, dr hab. Małgorzata Nowak prof. UMCS, dr Anna Marek – Kamińska – dyrektor Studium Muzyki Liturgicznej, Wydział Muzyki UR przyznało chórowi Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu pod dyrekcją Pani Izabeli Biskupskiej I Miejsce - nagrodę ufundowaną przez JE KS. Biskupa Rzeszowskiego Ks. Bpa Jana Wątrobę.

  W Rzeszowie chór przestawił pięć utworów:

  Cicha noc oprac. Ł. Popiałkiewicz

  Gdy się Chrystus rodzi oprac. Izabela Biskupska

  Przybieżeli do Betlejem oprac. M. Brożek

  Tryumfy Króla Niebieskiego oprac. K. Duda

  Pochwalmyż wszytcy społem Wacław z Szamotuł

              Chór Sanktuarium Przemienienia Pańskiego „Veraicon” powstał w listopadzie 2009 roku przy Bazylice Świętej Małgorzaty w Nowym Sączu. Jest chórem mieszanym, obecnie liczącym ok. 25 członków. Śpiewający w nim uczniowie ,studenci, nauczyciele, przedsiębiorcy, ubogacają swoim śpiewem liturgię sprawowaną zarówno w macierzystym kościele jak i innych sądeckich parafiach. Najbliższa okazja, aby posłuchać na żywo chór „Veraicon” nadarzy się w najbliższy piątek 2. lutego, podczas Mszy św. o godz. 18 w parafii ojców jezuitów przy ul. Piotra Skargi.

              Jak wspomniano wcześnie to już kolejna nagroda działającego od blisko 10 lat zespołu. Warto podkreślić, że oprócz pomocy w głębszym przeżywaniu liturgii i bliskości Boga, chórzyści są doskonałymi ambasadorami naszego Królewskiego Miasta Nowy Sącz.

  Jacek Skoczeń

 • Jasełka

  W niedziele, 14 i 21 stycznia 2018 w Sali Przemienienia Pańskiego przy bazylice odegrane zostały JASEŁKA w wykonaniu dzieci i młodzieży pod kierunkiem s. Beaty, ks. Michała i ks. Marcina.