• Odpust w Falkowej i wprowadzenie relikwii

  W niedzielę, 17 czerwca przeżywaliśmy odpust ku czci św. Antoniego z Padwy w kościele filialnym w Falkowej. Kazania w tym dniu wygłosił ks. Daniel Bubula, prefekt z Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

  Podczas Mszy Św. do świątyni zostały wprowadzone relikwie jej patrona - św. Antoniego z Padwy.

 • DSM i Schola na festynie w Krościenku nad Dunajcem

  W niedzielę, 17 czerwca  Dziewczęca Służba Maryjna i Schola Dziecięca z naszej parafii wraz z s. Beatą i Rodzicami udali się na Festyn do Krościenka nad Dunajcem. Dziewczęta dzieląc się swoją radością i śpiewem wystąpiły z przedstawieniem „Pszczółka Maja”.

 • Jubileusz ks. Kazimierza Szkaradka

  foto: Janina Polakiewicz

  Podczas Mszy Św. o godz 12.00 w niedzielę, 10 czerwca modliliśmy się w sposób szczególny w intencji ks. prałata Kazimierza Szkaradka, obchodzącego 45 rocznicę święceń kapłańskich. Mszy Świętej przewodniczył bp Władysław Bobowski.

 • Festyn Parafialny

  Fotorelacja oraz film z festynu, który odbył się w niedzielę, 10 czerwca na parkingu parafialnym. Po raz kolejny korzystając z wielu atrakcji mogliśmy wesprzeć działalność parafialnej Caritas.

 • Dzieci pierwszokomunijne z Jasienia w bazylice

  W piątek 8 czerwca gościliśmy dzieci pierwszokomunijne z parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Jasieniu koło Brzeska.

  Dzieci wraz ze swoim katechetą ks. Piotrem Zającem, naszym rodakiem, rodzicami i wychowawczyniami uczestniczyły w Mszy św. w naszym Sanktuarium, potem po wizycie na plebanii udały się w dalszą pielgrzymkę.

 • Interwencja Boża w rodzinie

  Kolejne świadectwo działania Boga w życiu człowieka

 • Msza prymicyjna ks. Pawła Kasperowicza

  W  niedzielę, 3 czerwca, o godz. 12.00 Mszę prymicyjną w naszej bazylice sprawował ks. Paweł Kasperowicz pochodzący z Rudki. W okresie Wielkiego Postu odbywał wśród nas swoją praktykę.

 • Młodzież na Lednicy

  Mlodzież z naszej parafii uczestniczyła w XXIISpotkaniu Młodych LEDNICA 2000.
  Spotkanie na Polach Lednickich odbywało się pod hasłem: "Jestem"

  Uczestnicy otrzymali pamiątki lednickie: flagę Polski - prezent od prezydenta Andrzeja Dudy, który odwiedził młodzież na Polach oraz Zwierciadło Prawdziwego Spojrzenia z obliczem Pana Jezusa Przemienionego wzorowanym na Cudownym Wizerunku z naszej bazyliki.

   

 • Pielgrzymka Wspólnoty Wiara i Światło do Tuchowa i Zawady

  Wspólnota Wiara i Światło „Wesołe Aniołki” 2 czerwca 2018 r. udała się na pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych w Tuchowie oraz w Zawadzie koło Dębicy.

 • Boże Ciało

  Galeria zdjęć z tegorocznych obchodów Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa