• Dzieci pierwszokomunijne z Jastrzębi w bazylice

  28 maja br. gościliśmy dzieci pierwszokomunijne z parafii pw. św. Bartłomieja z Jastrzębi.

  Dzieci wraz ze swoim katechetą ks. Jackiem Drożdżem,  rodzicami i wychowawczyniami uczestniczyły w Mszy św. w naszym Sanktuarium, potem udały pod pomnik św. Jana Pawła II na sądeckim Rynku. Na zakończenie, przed dalszym pielgrzymowaniem, na plebanii posiliły się sądecką drożdżówką.

 • Pielgrzymka do Warszawy, Lichenia i Torunia

  W dniach 25-26 maja 2018 r. przedstawiciele naszej parafii Klubu Seniora i Akcji Katolickiej wraz z ks. Proboszczem Jerzym Jurkiewiczem udali się w pielgrzymce do Warszawy, Lichenia i Torunia. W piątek rano odebrali relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki z rąk O. Gabriela Bartoszewskiego, kierownika Referatu ds. Beatyfikacji i Kanonizacji Archidiecezji Warszawskiej, następnie modlili się przy grobie bł. ks. Jerzego na Żoliborzu.


  Wczesnym popołudniem nawiedzili Bazylikę Matki Bożej w Licheniu, a następnie Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji w Toruniu, gdzie uczestniczyli w nabożeństwie majowym i we Mszy św. O. Andrzej Laskosz, kustosz Sanktuarium, redemptorysta, nasz rodak przyjął grupę b. serdecznie, za co mu dziękujemy. Następnie pielgrzymi udali się do Górska, miejsca, w którym uprowadzono ks. Jerzego Popiełuszkę. 
  W sobotę po odprawieniu Mszy św. pielgrzymi odwiedzili Katedrę toruńską, Muzeum w Ratuszu, Planetarium i statkiem płynęli po Wiśle. Następnie szczęśliwie wrócili do Nowego Sącza.

 • Dzień Matki

  26 maja dziewczynki z Dziewczęcej Służby Maryjnej i Scholi Wesołe Nutki zaprezentowały program artystyczny dla swoich Rodziców z okazji Dnia Matki. Dzieci przygotowała s. Beata z ks. Michałem.

 • Powiatowy Dzień Strażaka

  W sobotę, 18 maja br. Mszą św. w Bazylice św. Małgorzaty o godz. 11:00 rozpoczęły się Powiatowe obchody „Dnia Strażaka 2018” Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. Mszę św. celebrowali: przewodniczący liturgii powiatowy kapelan Strażaków ks. Marcin Krępa,  kapelan wojewódzki Strażaków Brygadier O. Władysław Kulig, który wygłosił kazanie i ks. proboszcz Jerzy Jurkiewicz. Po Mszy św. na Placu Kolegiackim przy Bazylice odbył się uroczysty Apel, na który złożyły się: meldunek i podniesienie flagi państwowej na maszt, wręczenie odznaczeń, awansów, okolicznościowe przemówienia i okolicznościowy poczęstunek. Strażakom dziękując za ich pełną poświęcenia służbę życzymy przemożnego wstawiennictwa patrona św. Floriana i zawsze bezpiecznego powrotu z akcji.

 • Poświęcenie kapliczki przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym

  Wspólnota Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przeżywała 9 maja br. niezwykłe wydarzenie. W samo południe, przy zgromadzonych gościach, wychowankach, nauczycielach i pracownikach Ośrodka ks. Dziekan Jerzy Jurkiewicz dokonał poświęcenia kapliczki Matki Bożej. Została ona wykonana i podarowana przez artystę rzeźbiarza P. Jakuba Puchała ze Żmiącej.

 • I Komunia Św. wychowanków SOSW w Nowym Saczu

  5 maja 2018 r. grupa wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Nowym Sączu po raz pierwszy przyjęła Jezusa do swoich serc.

 • Msza Św. i koncert w intencji Ojczyzny, Miasta Nowego Sącza i jego Mieszkańców

 • Niedziela Zmartwychwstania - Rezurekcja

 • Wielka Sobota - Wigilia Paschalna

 • Wielka Sobota - Poświęcenie pokarmów